Jídlo

Snídaně

Můžete u nás zahájit den zdravě s jogurtem z Vysočiny z farmy Němcových v kombinaci s mangovým pyré OMNES (ovoce sklizené v plné zralosti) a naším křupavým domácím müsli či semínky dle přání nebo vydatnou snídaní ve formě omelety sýrové či šunkové. V nabídce máme také denní nabídku chlebíčků na bílém či celozrnném pečivu, proložené bagety či bulky. Pro výrobu používáme denně čerstvé pečivo z pekárny Makovec.

Snídaně - míchaná vajíčka Snídaňové menu

Obědové polévky

Každý týden jedna „týdenní“ polévka a k tomu denní polévka se zaměřením na sezónnost zeleniny, najdete u nás tedy převážně krémy, například dýňový, celerový, cuketový, z červené čočky nebo zeleninové vývary. Pokud jsou polévky husté, tak pouze vlastní konzistencí, jsou tudíž přirozeně bezlepkové. K dochucení v základu používáme jen sůl a případně pepř, případně bylinky a jedinečné oleje.

Již jste ochutnali naši dýňovou polévku s makovým olejem a zakysanou smetanou?

K polévkám podáváme čerstvé pečivo, může být i ve variantě bezlepkové. Polévky máme v porcích malá 0,2 l a velká 0,4 litru, taktéž ve variantě „take away“. Při objednávce nad 5 porcí dovezeme v rámci Žabovřesk či okolních městských částí zdarma.

Obědová polévka Obědová polévka

Obědové saláty

Od jara do podzimu můžeme využít pestrou variaci salátů z farmy Ráječek, a to jak klasický hlávkový salát, tak i salát Salanova Crispy, Frisée, dubáček, ale také i další zeleninu jako brokolici, cuketu či lilek, skvělý základ pro výrobu našich salátů, v čerstvé či grilované variantě. Salát je ochucen domácím dresingem a masovou či nemasovou přílohou, například pečenou červenou řepou, kozím sýrem, oříšky, pečenou dýní či masem připraveným metodou Sous-Vide, uzeným lososem nebo sušenou šunkou serrano.

Již jste vyzkoušeli náš mix listových salátů s paprikovým dresingem a krůtím masem?

K salátům podáváme pečivo, může být i zapečené s naším bylinkovým máslem. Saláty máme v porcích malá 150 g a velká 250 g, taktéž ve variantě „take Při objednávce nad 5 porcí dovezeme v rámci Žabovřesk či okolních městských částí zdarma.

Obědový salát Obědový salát se sýrem

Studená kuchyně

Chlebíčky na bílém či celozrnném pečivu, proložené kaiserky, croissanty, tortilly, bezlepkové palačinky – každý den čerstvé dle dostupných sezónních surovin ve variantě masové či bezmasé. Stále pro Vás hledáme nové kombinace chutí.

Již jste vyzkoušeli náš chlebíček s hruškou a modrým sýrem?

Studená kuchyně - obložený chléb Studená kuchyně - obložená kaiserka

Teplá kuchyně

Na malý hlad jsme pro Vás připravili hovězí hamburger nebo hot dog s opraženou cibulkou, inspirací nám byl vyhlášený kodaňský hot dog, který z párku v pečivu učiní jedinečnou pochoutku. V celodenní nabídce máme také omeletu šunkovou či sýrovou, palačinku na sladko či s masem též ve variantě bezlepkové nebo wafle.

Již jste vyzkoušeli náš hovězí hamburger v italské ciabattě s naším?

Teplá kuchyně - Losos Teplá kuchyně - Tortilla

Domácí moučníky

Domácí koláče nás baví, máme tu pro Vás vždy něco s tvarohem, s čokoládou či s ovocem. Pečeme každý den, nepoužíváme konzervanty, ztužené tuky ani palmový olej, preferujeme kvalitní suroviny. Vycházíme z tradičních receptur našich babiček i nových módních trendů. Rádi Vám dochutíme naší domácí šlehačkou nebo vynikajícími francouzskými sirupy Routin.

Již jste vyzkoušeli náš borůvkový koláč či naši specialitu mrkvový dort s oříšky?

Domácí moučníky - Cookies Domácí moučníky - Buchta